Regeneracja DPF/FAP

Czyszczenie zablokowanego filtra DPF było kiedyś czasochłonnym i kosztownym procesem. Wykorzystując urządzenie DCS-17 wraz z programem DPF ProClean Treatment firmy Carbon Clean, zablokowany filtr DPF można z łatwością wyczyścić i przywrócić go do stanu pierwotnego w krótkim czasie i niewielkim kosztem. ProClean Treatment będzie również chronić DPF po czyszczeniu przy użyciu najnowszej technologii Nano-katalitycznej.


SPOSÓB DZIAŁANIA?

Blokada DPF oraz regeneracja

Co 500km lub więcej DPF rozpoczyna proces regeneracji poprzez auto-wypalanie filtra w celu usunięcia cząsteczek oleju napędowego, które zbierały się w nim w postaci sadzy. Większość osadu jest usuwana przez układ wydechowy w postaci drobniejszych cząstek nieszkodliwego osadu.

Stwierdzono jednak, że proces regeneracji pozostawia resztki osadu za filtrem. Przy każdej regeneracji ilość osadu wzrasta. Przy 55 000km osad może stanowić 50% materiału blokującego filtr, wzrastając do 80% przy przebiegu 255 000km, aż do momentu w którym filtr zostanie całkowicie zablokowany a silnik przestanie działać.

Czyszczenie przy użyciu systemu Carbon-Clean DPF ProClean Treatment jest szybkim i ekonomicznym sposobem całkowitego oczyszczenia i ochrony filtra cząstek stałych.

 

REGENERACJA

Jak wygląda proces regeneracji przy użyciu DCS-17

Urządzenie DCS-17 zostało zaprojektowane tak, aby łatwo i bezpiecznie dopasować prawie każdy filtr DPF w celu przeprowadzenia pełnej regeneracji. Po pierwszym etapie (w trakcie którego filtr jest zanurzony w DPF Power Cleaner) filtr DPF jest podłączony do uniwersalnego adaptera i uszczelniony. Po starannym przymocowaniu do stołu roboczego powietrze pod wysokim ciśnieniem miesza się z wodą, środkiem czyszczącym aby w strumieniach przechodzić przez filtr. Pozostałości składające się z sadzy, osadu, środka czyszczącego i wody przepływają przez maszynę i wychodzą przez otwór odpływowy w celu łatwej utylizacji.

Standardowy filtr DPF auta osobowego pobiera 10-12 litrów wody i potrzeba około 20-30 minut, aby dokładnie wyczyścić i pozostawić filtr całkowicie zregenerowany i wolny od zanieczyszczeń. DCS-17 ma funkcję automatyczną, więc po uruchomieniu przeprowadzi cały proces samodzielnie do końca. DCS-17 może być również używany do osuszania powietrzem DPF-u w celu skrócenia czasu przygotowania filtra do wydania klientowi lub montażu na samochodzie.


Adres:

ul. Bolesława Leśmiana 2, 99-300 Kutno

Numer telefonu:

+48 691-891-894

Email:

kutno@carboncleanpoland.pl

Pracujemy:

poniedziałek - piątek 08:00 - 17:00

Pracujemy:

sobota 08:00 - 14:00

2 + 3 =